Zatmění Měsíce | Jak si přírodní planetárium užítJedinečný jev

pátek večer 27.7. se na obloze naskytne fenomenální jev. Zatmění Měsíce. V našem případě se bude jednat o úplné zatmění, které bude trvat přibližně dvě hodiny, přičemž se jedná o nejdelší zatmění v tomto století. V tuzemské kotlině se na zatmění můžeme těšit od 21:30 od 23:13. Aby toho nebylo málo, tak bude pozorovatelný i Mars.

 

Jak si ho co nejlépe užít

Při tomto jevu se Měsíc zbarvuje do ruda, nejsou proto nutné žádné ochranné pomůcky (jako tomu je při zatmění Slunce). Nicméně dochvilnost se vám vyplatí. Nejzajímavější zbarvení našeho přirozeného satelitu zažijete právě ze začátku, nebo ke konci jevu. Nedaleko od Měsíce budete moct zahlédnout i planetu Mars, která bude nejblíž k Zemi za posledních 15 let.

 

Naše doporučení

Jestli plánujete romantickou chvilku s partnerem nebo partnerkou, nebo naopak rodinnou podívanou na toto přírodní planetárium, doporučujeme, abyste odjeli na víkend na chatu, do přírody, na venkov, oproti městům tam je výrazně slabší světelný smog. Pokud přemýšlíte, kde by to bylo nejblíž, nejvhodnější, nebo za jakou cenu, tak se mrkněte na pobyty na chatách a užijte si tuto neopakovatelnou chvíli.

Zpět na seznam příspěvků