Poslední, jarní lyžovačka – lyžařské zájezdy


Jarní, lyžařské zájezdy

Vzrušující rychlost, svištění studeného větru, oslňující bílá, dech beroucí pohled do dáli. Myslíte, že už těmto krásným chvílím na zasněženém svahu pro letošní jaro odzvonilo? Ale neodzvonilo! Ještě se lyžuje. V Rakousku, Itálii i u nás. A že to stojí za to!

 

Lyžařské zájezdy „za kopec“

Italské Dolomity jsou pověstné svými ostře řezanými zasněženými horskými vrcholky, mnohdy v údolí schraňujícími malebné vesnice s kostelíčky. Vidíte se na takové romantické scenerii úplně sami? Ani to není fantasy, jelikož některá lyžařská zákoutí v Itálii jsou mnohými doposud neobjevena. Příkladem je lyžařské středisko Peio, kde prý bývá poměrně klídek… Najdete zde také termální lázně s dlouholetou tradicí.

No, a co takhle rakouské Alpy? Stará dobrá klasika. A je to docela kousek. Řadíte-li se mezi nadšence adrenalinových zážitků, zvažte návštěvu nejprudší sjezdovky v Rakousku, Harakiri. Na ledovci Hintertux si můžete lyžovat klidně i v pokročilejším stádiu jara, protože tam zima nekončí. Až moc zimy říkáte? No problemo, vsaďte na hotel s wellness službami. Ze slev za víkendové pobyty přechází zrak, některé totiž překračují hranici – 50%! Stačí si jen vybrat

 

Last minute lyžování v našich končinách

Ani na českých horách to ještě nevzdali. V Krkonoších, Jizerkách i na Šumavě se stále svahy třesou. Jestliže jste se zimy ještě nenabažili, v Harrachově můžete bydlet klidně přímo na sjezdovce. Kdo by si to nechtěl v brzkém jaru s teplým sluncem v zádech ještě naposledy užít? Hotely a penziony navíc mimo lyžování skýtají wellness služby a jiné aktivní vyžití. Přichází jarní únava a na ni lék – odpočinek v horách se sluncem.

Tak kdo jede? 

Zpět na seznam příspěvků