Magická PrahaČasto se vydáváme za daleké hory a doly, abychom strávili příjemné a romantické chvíle se svými nejbližšími. Díváme se tak daleko, s cílem vidět co nejvíce, že mnohdy přehlédneme poklady. A tím naším je bezpochyby stověžatá máma Čechů – magická Praha. Pokud jste Prahu ještě nepoznali očima turisty, máte co dohánět!

 

Romantika ve dvou

Večerní procházka historickým areálem Pražského hradu, sdílejícího kouzelné výhledy, romantická zákoutí i architektonické skvosty, to je teprve ta pravá romantika! Hrad na počátku minulého století nechal rekonstruovat prezident Tomáš Garrigue Masaryk. 

Malebná prostranství, křivolaké uličky a historické domky provázející nerudovské příběhy – to objevíte na Malé Straně. Kouzelný malostranský ostrov Kampa poskytne zamilovaným příležitost uzamknout svoji lásku, a to na mostku u Velkopřevorského mlýna. Tam zamilované páry věší zámečky, jejichž klíče vhazují do Vltavy. Po takové procházce jeden snadno vymrzne – ideální je mít ubytování s wellness.

 

Do města za poznáním

Abyste svůj pobyt v srdci Evropy ještě zužitkovali, vydejte se v Praze za poznáním! Průzkum města odhalí řadu muzeí, včetně toho národního, galerií, ale i architektonických pokladů či kulinářských rájů. Záleží jen na tom, čemu dáváte přednost.

Řadíte-li se mezi milovníky poctivého chleba národa českého, jistě vás neurazí pobyt ve stylovém rodinném pivovaru, navíc s pivní lázní za neomezené konzumace této zlatavé tekutiny! Fandové architektury, co takhle se ubytovat přímo v jedné z kulturních památek? Hotel International patří mezi typické zástupce umění zvaného socialistický realismus. Vystavěn byl v Praze v 50. letech minulého století.

Užívejte dovolenou v Praze plnými doušky!

Zpět na seznam příspěvků