Léto v Chorvatsku | 8 věcí, které jste nevěděli


Chorvatsko, dubrovník

1.      Slunce

Chorvatsko je proslulé svými plážemi hlavně proto, že na ně během léta dopadá až 13 hodin slunečních paprsků denně a to už dokáže pořádně opálit, nebo spálit. Nebude proto náhodou že i Alfred Hitchcook kdysi prohlásil, že: „Chorvatsko má nejhezčí západ Slunce na světě.“

2.      Okouzlí i filmaře

Chorvatsko není jenom rájem turistů, nýbrž i kinematografů. Právě Dubrovník je tváří Králova přístaviště, což je oblast z legendárního seriálu Hry o Trůny.  

3.      Moře

Co si budeme, jeden z hlavních důvodů, proč jezdíme do Chorvatska na dovolenou je moře. Věděli jste, že když při šnorchlování budete mít štěstí, můžete pod vodou pozorovat vraky lodí z druhé světové války? Stejně tak máte šanci z východního pobřeží Istrie zahlédnout delfíny.

4.      Historie

Chorvatsko jako takové si oblíbili už staří Egypťané, nicméně v Istrii je jeden ze 3 zachovalých amfiteátru na světě, podobně jako Koloseum v Římě. Stejně důležité je zmínit, že se zde narodil jeden z nejznámějších cestovatelů – Marco Polo.

5.      Milovníci kávy

Milán je město módy a třeba Paříž je synonymem lásky. Pokud by i Záhřeb měl nějaké své ztělesnění, jistě by to byla káva. Počet kaváren totiž roste jako houby po dešti. Zároveň píti kávy berou velmi vážně, takže si tady každý milovník tohoto horkého nápoje přijde na své. 

6.      Dechberoucí festivaly

Chorvatsko je v zahraničí zejména známé pro své letní festivaly, které neberou konce. Pokud máte rádi moderní hudbu, určitě rádi uslyšíte, že stačí pár hodin autem a ocitnete se ve velkolepé festivalové atmosféře. 

7.       Fotbal

Každý sportovní fanoušek se po letošním nepředvídatelném mistrovství určitě rád podívá do země  fotbalových vicemistrů, outsiderům, kterým mnozí nevěřili, ale v mistrovství to dotáhli až na 2. místo.

8.       Výlety

Dovolená je vždy kouzelná, protože najdete tisíce způsobu, jak zabavit sebe nebo celou rodinu. Tady tomu není jinak a úžasná výhoda spočívá v tom, že pokud budete mít třeba chuť zkusit něco jiného než strávit den na pláži, můžete vyrazit do hor, nebo objevovat další ostrovy, podívat se do zapadlých měst a poznat autentickou atmosféru tohoto přímořského státu.

Vybíráte ještě dovolenou na léto? Tak se mrkněte, jaké slevy na pobyt v Chorvatsku máme pro vás připravené.

 

Zpět na seznam příspěvků